• Atölye- 3
  • Kadıköy-7
  • Kadıköy-5
  • Taksim-1
  • Kalıp-1
  • Kalıp-3

OdydeğİC SatışKulak KalıbıTeknik Servis

Super User

Super User

Uyulması gereken kurallar:

Bu kılavuz işitme cihazlarında kullanılan hava yolu ile çalışan 10, 13, 312 ve 675 numaralı pilleri kapsar.

İşitme cihazının pil bölmesini açarak işitme cihazı pilini dikkatli bir şekilde yerleştirin pilin doğru bir şekilde takıldığına emin olun ve pilin üzerindeki koruyucu etiketi çıkartarak 1-2 dakika bekledikten sonra cihazın pil yuvasını kapatın. Pil yuvası kapanmıyorsa zorlamayınız, pil yanlış takılmış olabilir. Pil yuvasına yanlış takılan pil İşitme cihazını çalıştırmaz ve zarar verebilir. (şekil1)

Şekil-1Pil  

İşitme cihazı pilleri hakkında kullanım ve saklama bilgileri:

Cihazı uzun bir süre kullanmayacaksanız pili işitme cihazından çıkartınız.

Pilleri normal oda sıcaklığında muhafaza ediniz. (nemli, çok sıcak ve çok soğuk ortamlarda saklamayın.

Pilleri kutularından çıkartıp cebinizde taşımayınız. (cebinizdeki metaller pile zarar verebilir.)

Biten pilleri, pil atık kutusuna atınız veya aldığınız yere iade ediniz.

Pilleri Çocukların ve evcil hayvanların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız.

Pillerin yutulması durumunda hemen doktora başvurunuz.

Her zaman biten pilin yerine yeni pil kullanın. Oksitlenmiş, kullanım süresi geçmiş, sızıntı yapmış pilleri kesinlikle kullanmayınız.

Pilleri hiçbir zaman ateşe atmayınız, parçalara ayırmayınız, şarj etmeyiniz.

 

İşitme cihazı pillerinin özellikleri:

İşitme cihazı için üretilen pillerin üzerindeki koruyucu etiket çıkartıldığında pilin üzerindeki küçük deliklerden içeriye giren hava, çinko ile kimyasal reaksiyona girerek pilin çalışır hale gelmesini sağlar. Bu sebepten dolayı pillerin üzerindeki küçük delikleri kapatacak bir işlem yapmayınız.

Pillerin son kullanma tarihi paketlerin üzerinde belirtilmiştir.

İşitme uzmanınız işitme cihazınıza uygun pili ne kullanabileceğinizi tahmini olarak söyleyebilir. Büyük piller çinko için daha fazla alana sahip olduğundan kullanım süresi daha uzundur.

Pillerin üzerindeki koruyucu etiketler değişik renkler olup pillerin ebatlarına göre değişiklik göstermektedir. 

Şekil-2Pil

TEKNİK BİLGİLERİ:     

Tip Tanım

p10

p13

P312

p675

Gerilim (V)

1.45

1.45

1.45

1.45

Elektrokimyasal sistemi

Çinko hava

Çinko hava

Çinko hava

Çinko hava

Tipik enerji (mWh)

120

390

220

845

Tipik kapasite (mAh)

100

310

180

650

Çap (mm)

5.8

7.9

7,9

11.6

Yükseklik (mm)

3.6

5.4

3.6

5.4

Ağırlık (g)

0.3

0.83

0.58

1.85

Kapasite mAh

100

300

170

650

Enerji mWh

120

345

200

700

Tüketici hakları:

Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 11 inci maddesinde yer alan;

a- Sözleşmeden dönme, b- Satış bedelinden indirim isteme, c- Ücretsiz onarılmasını isteme, ç- Satılanın ayıpsız bir ürün ile değiştirilmesini isteme haklarından birini kullanabilir.

Tüketici, ürün ile ilgili olarak çıkabilecek uyuşmazlıklarda yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki Tüketici Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine başvurabilir.

 

Pazartesi, 29 Aralık 2014 22:44

Powerone

POWERONE ÇEVRE DOSTU CİVASIZ İŞİTME CİHAZI PİLLERİ

 

   po4po1po2po3

 

Cochlear İmplant Pilleri

   poci

DUYSEL Duracell Activir ve Powerone İşitme Cihazı Pillerinin Türkiye Mümessilidir.

Salı, 19 Kasım 2013 21:44

Duracell Active Air

GÜÇLÜ VE UZUN ÖMÜRLÜ İŞİTME CİHAZI PİLLERİ

Duracell İC Pil

Duracell İC Pil2

Salı, 19 Kasım 2013 21:37

Dreve Özel Kulak kalıpları

Otoplastik konusunda dünyanın önde gelen firması olan Dreve, 60 yıldır kendi üretimi olan özel kalıp yapımı için gerekli ; silikon, akrilik biopor v.b malzemeler, Kalıp laboratuarı kurmak için gerekli UVA fırın ve cihazları ile işitme sektörüne hizmet vermektedir. Tüm araştırma ve geliştirmeler kendi bünyesinde yapılmaktadır.

Duysel kendi bünyesinde bulunan özel kalıp laboratuarı ve uzman elemanları ile işitme kaybına uygun olarak gerekli değişik model ve tip özel kulak kalıplarını ve kanal içi cihazlarını hem kendi müşterilerine hem de sektörde diğer firmalara yapmaktadır. Ayrıca istenildiğinde özel kulak kalıp laboratuarı kurulup, gerekli eğitim verilmektedir.

Salı, 19 Kasım 2013 21:36

Baş bantlı La belle BC

     
Hafif, kullanımı kolay ve güçlü -.Rahat Uygulama
Marka: Bruckhoff
Ürün Açıklaması:

Başbantlı la belle BC geleneksel kemik yolu işitme cihazlarını kullanamayan kişiler için ideal bir çözümdür. Bant genişliği rahatça ayarlanabilen, ayarlaması çok kolay, kompakt ve modüler bir ünitedir.

Salı, 19 Kasım 2013 21:34

La Belle BC

     
"Mükemmel görme ve işitmenin ideal kombinasyonu"
Marka: Bruckhoff
Ürün Açıklaması:

Özel ve zarif
la belle BC işitme kanalı veya orta kulaktaki işitme kaybını azaltmanın, hatta ortadan kaldırmanın bireysel ve şık bir yoldur.

Duyarlı ve seçkin
la belle BC, gözlük ve işitme sisteminin mükemmel bir kombinasyonudur. Artık işitme cihazınızı kendi seçtiğiniz gözlükle kullanabileceksiniz.* Özenle yapılmış bu şık ve zarif gözlük, başkaları tarafından çok zor fark edilecek ancak işitmenizi inanılmaz düzeyde değiştirecektir. Kullanıcılar genel olarak gözlük kullandığı için, bir işitme cihazı taşıdığınızı çabucak unutacaksınız.

Seçkin ve konforlu

Diğer kemik yolu cihazlardan farklı olan, bu özel, rahat ve benzersiz işitme cihazının keyfini çıkarın.
* İşitme cihazı uzmanınız seçtiğiniz gözlüğün uygun olup olmadığı konusunda size yardımcı olacaktır.

Salı, 19 Kasım 2013 21:18

Junior BC.

Çocuğunuzun işitme dünyasındaki ilk adımları "Junior BC."
Marka: Bruckhoff
Ürün Açıklaması:

Junior BC çocuklar için özel olarak geliştirilmiş tam dijital, kemik yolu işitme cihazıdır. Neredeyse görünmez olan Junior BC çocuğunuza, kullanmasında maksimum rahatlık ve işitmesinde maksimum performans sunuyor.

 

JuniorBC2.

Salı, 19 Kasım 2013 20:30

Amplicord Gırtlak Konuşma Cihazı

Gırtlak konuşma cihazları, daha önceki deneyimler temel alarak projelendirilmiş ve tamamen entegre devre ile gerçekleştirilmiştir. Otomatik olup, kullanımı rahat, dayanıklı ve emniyetli malzemeden yapılmıştır. Boğaza temas halinde otomatik olarak çalışmaya başlar.

Önceki deneyimler temel alarak projelendirilmiş ve tamamen entegre devre ile gerçekleştirilmiştir. Otomatik olup, kullanımı rahat, dayanıklı ve emniyetli malzemeden yapılmıştır. Boğaza temas halinde otomatik olarak çalışmaya başlar.

amplicord

Pazar, 17 Kasım 2013 23:22

ÇOK YÖNLÜ HİZMET

DUYSEL’in hizmetleri, birbirini tamamlayıcı şekilde ve çok yönlü olarak organize edilmiştir. Odyolojik tanı, işitme uzmanları tarafından konulmaktadır. İşitme cihazı denemelerinde, dünyadaki bilimsel ve teknolojik yenilikler takip edilmektedir. Kalıp ve tamir atölyeleri hızlı ve ekonomik çalışmaktadır.

Pazar, 17 Kasım 2013 23:21

DOĞRU TANI

İşitme kaybında tanısal değerlendirmenin doğru yapılması çok önemlidir. Tanının yanlış konulması veya tanı konmadan işitme cihazı uygulanması, işitme kayıplı insanı hem sağlık hem de ekonomik açıdan mağdur edecektir.

Sayfa 1 / 12

TEMSİLCİLİKLER

DUYSEL; kulak kalıbı malzemeleri üreticisi DREVE, gözlük tipi kemik yolu ve hava yolu işitme cihazı üreticisi BRUCKHOFF, gırtlak konuşma cihazı üreticisi AMPLİCORD, DURACELL ACTİVAİR ve VARTA POWERONE işitme cihazı pillerinin Türkiye Satış Temsilcisi, Türkiye Dağıtımcısıdır.